Fotografie
Spółdzielcy zawsze starali się spotykać nie tylko w celu doszkalania się, ale także w sytuacjach mniej formalnych, np. z okazji sylwestra czy Nowego Roku. Na archiwalnych fotografiach pokazujemy sylwester obchodzony w Lidzie (dawne, tzw. kresy wschodnie) oraz spotkania noworoczne w gronie zasłużonych działaczy spółdzielczych.
Spółdzielczy kurs w „Rodzinie Wojskowej” w Lublinie, marzec 1938 roku. W tle – co nie powinno dziwić – portret gen. Edwarda Rydza – Śmigłego, Generalnego Inspektora Sił Zbrojnych oraz Marszałka Polski, a potem, w 1939 roku, Naczelnego Wodza kampanii wrześniowej.
Spółdzielnia Uczniowska przy Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Tym razem należący do spółdzielni licealiści – w ramach jednej z podejmowanych przez spółdzielnię aktywności - zebrali makulaturę. Sądzą po ubraniach lata 70. lub 80. 20 wieku.
Kurs dla tzw. aktywistek spółdzielczych, który odbył się w Olsztynie, w dniach 16 - 19 marca 1949 roku. Nie wiemy tego niestety, kto konkretnie ukończył ten kurs i czego on dotyczył.
W ramach pokazywania również mniej znanych, ale również bardzo ważnych pracowników bardzo rozwiniętego w okresie międzywojennym sektora spółdzielczego dziś przedstawiamy portret spółdzielczyni, przy tym ładnej kobiety.
Rozdanie nagród w zawodach narciarskich spółdzielców odbyło się w Domu Ludowym na Bukowinie Tatrzańskiej, w 1931 roku. Jeśli uda nam się ustalić nazwiska ówczesnych zwycięzców, to jeszcze je dodamy...
Działacze spółdzielczego PUP na zjeździe w 1930 roku. Pojawia się pytanie: czym był ten Związek?
Proces dochodzenia Polski do wysokiej pozycji rynkowej, jeśli chodzi o produkcję, skup i przerób mleka był – tak jak i w wielu innych dziedzinach – stopniowy. Także w PRL nie zaniechano rozwoju mleczarni zaś smak produkowanego wówczas mleka i jego przetworów, w znacznie uboższym (co prawda) niż obecnie asortymencie, do dziś pamięta wielu Polaków.
Pierwotna siedziba Związku Stowarzyszeń Spożywców Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Smolna 14, Warszawa









