Kolejne zdjęcie z archiwum Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce Krajowej Rady Spółdzielczej przedstawia kurs kobiecy zorganizowany w Czorsztynie już po zakończeniu II wojny światowej, w 1951 roku, w realiach kraju o nowym ustroju tzw. demokracji ludowej.
Warto wiedzieć, że w Polsce Ludowej kobiety nadal czynnie uczestniczyły w działalności wszelkiego rodzaju spółdzielni, a także w podmiotach kultury i edukacji organizowanych przy spółdzielniach. Część kobiet – spółdzielczyń – nawiązywała do przedwojennej, powstałej jeszcze w 1935 roku, Ligii Kooperatystek, angażując się we wszystkie prace.









