Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce

Muzeum Historii Spółdzielczości jest jedynym tego typu muzeum w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Powstało w 1968 roku i mieściło się w Nałęczowie. Od 1 października 1972 roku jest placówką Krajowej Rady Spółdzielczej, do której zostało przeniesione w 2001 roku. Mieści się w zabytkowym budynku, jakim jest „Dom pod Orłami” w Warszawie, na ulicy Jasnej 1, na I piętrze. Z ideą utworzenia Muzeum wystąpił dr Franciszek Stefczyk w lutym 1918 roku, na I Konferencji Przedstawicieli Spółdzielczości w Lublinie. Stąd też, aby uczcić Jego pamięć MHS zorganizowało gabinet Stefczyka.


Muzeum gromadzi i przechowuje pamiątki dotyczące historii polskiego ruchu spółdzielczego od jego narodzin w końcu XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Składają się nań: dokumenty, rękopisy, fotografie, portrety, rzeźby, sztandary, medale, monety, plakaty, afisze, ulotki, filmy oraz książki i czasopisma.

 

 

Zapraszamy przez cały rok do zwiedzania wystawy i obejrzenia filmów  o spółdzielczości oraz do współpracy.

Muzeum czynne jest od wtorku do piątku w godz. 10.00-15.00.

Wycieczki prosimy zgłaszać telefonicznie lub mailowo.

 

Muzeum Historii Spółdzielczosci w Polsce
ul. Jasna 1, 00-013 Warszawa
tel.: 22 59 64 308
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.