Noc Muzeów 2019

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z historią spółdzielczości. W tym roku proponujemy Państwu wejście z przewodnikiem snującym opowieść o każdej pełnej godzinie, pierwsze wejście już o 17:00, ostatnie o 23:00.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa czasowa poświęcona stupięćdziesięcioleciu spółdzielczości spożywców na ziemiach Polskich.

 

Noc Muzeów 2017 

20 naja noc muzeow

Już po raz 14. m.st. Warszawa zorganizowało 20 maja br. Noc Muzeów. Od 7. lat bierze w niej udział Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. 
Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się m.in.:
- Wernisaż wystawy „Przydrożne drzewa” artysty Andrzeja Kozłowskiego i wycinankarki Lucyny Kozłowskiej ze Skarżyska Kamiennej, połączony z degustacją miodu pitnego sponsorowanego przez Spółdzielnię Pszczelarską „Apis” z Lublina. 
- Debata „Zrozumieć spółdzielczość”, w której wzięli udział zwiedzający, a na pytania odpowiadali eksperci: prof. Zofia Chyra-Rolicz; dr Krzysztof Lachowski i red. nacz. „Społemowiec Warszawski” Dariusz Gierycz, który wygłosił również wykład pt. „Sensacyjna historia Społem”.

Dodatkową atrakcją Nocy Muzeów był darmowy kiermasz gadżetów dla zwiedzających. Można też było spróbować smacznych jabłek ze Spółdzielni Ogrodniczej w Grójcu i krówek z Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej i Nadsańskiego Banku Spółdzielczego oraz ciasteczek z pracowni cukierniczej „Raj – Plus”.
Spółdzielnia „Gromada” oferowała zaś wakacje w atrkcyjnych cenach na Riwierze Weneckiej, Sardynii i w Chorwacji.

DSCF1238 DSCF1242

DSCF1275

DSCF1333

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 maja 2016 r.

Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce jak co roku włączyło się w ogólnopolską akcję "Noc Muzeów" przygotowując dla zwiedzających wiele atrakcji w "Domu pod Orłami".

Noc muzew 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 maja 2015 r.

Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce jak co roku włączyło się w ogólnopolską akcję "Noc Muzeów" przygotowując dla zwiedzających wiele atrakcji w "Domu pod Orłami".

 

 

 

 Noc muzew 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 maja 2013 r.

Krajowa Rada Spółdzielcza w ramach tegorocznej "Nocy Muzeów" 18 maja br. po raz trzeci zaprosiła gości na "Noc Kooperatystów" w „Domu pod Orłami". Od godz. 19.00 uczestnicy imprezy mogli zwiedzić muzeum oraz wyremontowane podziemia gmachu przy ul. Jasnej 1, w których dziś mieści się archiwum spółdzielcze. Specjalnie z tej okazji przygotowano wystawy plakatów, medali i sztandarów spółdzielczych. Na II piętrze odbywały się pokazy filmów, a miłośnicy historii mogli wysłuchać interesujących prelekcji:

•   „Dom pod Orłami”- świadkiem ważnych wydarzeń historycznych -  prelekcja dr. Marcina Kwietnia, KRS

•  Dzieje Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - prelekcja Leszka Lachowieckiego

•  Wielcy spółdzielcy: Owen, Schulze-Delitzsch, Raiffeisen - prelekcja dr. Adama Piechowskiego, KRS

Tegoroczna "Noc Kooperatystów" była również okazją do świętowania 45-lecia powstania Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Goście, którzy wypełnili ankietę muzealnej loterii, 10 czerwca br. wezmą udział w losowaniu wielu ciekawych książek i gadżetów o tematyce spółdzielczej. Mogli również zapoznać się z ofertą Banku Spółdzielczego w Brodnicy i Banku Spółdzielczego VISTULA w Czerwińsku, a także nabyć Złote Dukaty UNICEF na stoisku Warszawskiej Spółdzielni Spożywców SPOŁEM Śródmieście. W podziemiach warsztaty malowania toreb zorganizowały Spółdzielnia Socjalna MAM oraz Spółdzielnia Kooperatywa Pozarządowa. Na II piętrze występowały pieśniarki z Ukrainy zaproszone przez Spółdzielnię Socjalną Artystów UAD. Działała również kawiarenka Starego Mokotowa. Była także możliwość zrobienia sobie zabawnych portretów fotograficznych.

Podczas imprezy swoje prezentacje przygotowali:

Spółdzielnia Socjalna Stary Mokotów
Spółdzielnia Socjalna Mam
Spółdzielnia Socjalna UAD
Spółdzielcze Media WNET
WSS "Społem" Śródmieście
Spółdzielnia Socjalna Spóła Działa
PSS "Społem" Białystok
Kooperatywa Pozarządowa
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Vistula Bank Spółdzielczy

zapisz się do newslettera

 

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

   
 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00-13:00.

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie