Prezydent Międzynarodowego Związku Spółdzielczego w dniu 20 grudnia 2019 roku skierował do członków organizacji przesłanie na nowy 2020 rok. Oto ono:

Drodzy członkowie,

 

Jako że kolejny rok zbliża się do końca, nadszedł czas by spojrzeć wstecz i zastanowić się nad ostatnimi 12 miesiącami.

 

Jest to również czas, by podziękować Wam wszystkim. Nasze osiągnięcia nie byłyby możliwe bez Waszego ciągłego wsparcia. Chciałbym również podziękować członkom Rady za ich wkład pracy, zaangażowanie i twórcze podejście, które umocniły mnie w wierze, że jesteśmy dobrze wyposażeni, by podejmować wszelkie wezwania i możliwości, jakie leżą na naszej drodze.

 

Nie będę zagłębiał się w nasze przeszłe działania, jako że zostały one już w pełni przedstawione w naszym sprawozdaniu rocznym. Ale za ilustrację naszych dokonań w zeszłym roku niech posłuży nasza międzynarodowa konferencja, jaka w 2019 roku odbyła się w Kigali, a która skupiła tysiąc delegatów – spółdzielców, liderów spółdzielczych, przedstawicieli ważnych instytucji i rządów, badaczy itp. – z jakichś 80 krajów. Jej program oferował niesłychanie bogatą treść odnoszącą się do roli spółdzielczości w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, w tym wiele wystąpień na temat najlepszych praktyk spółdzielni z całego świata. Naprawdę wierzę, że nasza konferencja 2019 roku „Spółdzielnie na rzecz rozwoju” przyniosła nam inspirujące idee i nowe perspektywy.

 

W 2019 roku walczyliśmy także ciężko na wielu innych polach takich jak m.in. nasza tożsamość, polityka, uznanie instytucjonalne, członkostwo, partnerstwa, współpraca pomiędzy spółdzielniami, wzrost, rozwój, widoczność, komunikacja, równouprawnienie płci czy młodzież.

 

Na koniec, ale co nie jest najmniej ważne, ustaliliśmy założenia Planu Strategicznego MZS na lata 2020-2030 i jesteśmy gotowi podjąć wyzwania przyszłości.

 

Choć kartka kalendarza właśnie się odwraca, nasza historia trwa nadal. Już teraz wiem, że rok 2020 będzie pamiętnym rokiem dla MZS i całej spółdzielczości.

 

Faktycznie w 2020 roku, przy okazji naszego XXXIII Kongresu, będziemy przeżywali obchody 125-lecia narodzin MZS. A co może być lepszym miejscem do goszczenia tych wydarzeń, niż Seul w Korei Południowej, który jest symbolem połączenia tradycji z innowacją. Już teraz korzystam z okazji, by przekazać najserdeczniejsze podziękowania naszym koreańskim gospodarzom.

 

Od 10 do 20 grudnia 2020 roku będziemy spacerować razem śladami ojców-założycieli ruchu spółdzielczego. Wszystkie nasze wydarzenia stanowić będą prawdziwy most pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, ale również pomiędzy teraźniejszością i przyszłością. Zadanie takie zjednoczy nas z przeszłymi wiekami. Ale wskaże nam również, czym będziemy w nadchodzących stuleciach. To nasze wielkie zgromadzenie już w tej chwili obiecuje nam ekscytujące przeżycia.

 

Jeszcze raz dziękuje Wam za Waszą ciągłą współpracę i zaufanie. Kierowanie Międzynarodowym Związkiem Spółdzielczym jest dla mnie wielkim zaszczytem. Wkraczajmy wszyscy razem w rok 2020 z dumą z tego, co osiągnęliśmy dotąd i z siłą napędową, by uczynić przyszły rok jeszcze bardziej niezwykłym, gdy będziemy promować spółdzielczą tożsamość na całym świecie.

 

Z nadzieją spotkania Was wkrótce w Seulu, życzę Wam wszystkim wszystkiego dobrego w okresie świątecznym i szczęśliwego Nowego Roku!

 

Ariel Guarco

Prezydent MZS

KONTAKT

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00 - 13:00.

ARCHWIWUM KRS NIECZYNNE od 8 do 19 lipca br.

 

PARTNERZY

 

 

   

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie