Prezydent Międzynarodowego Związku Spółdzielczego Ariel Guarco po niedawnej podróży do Bułgarii, Rumunii i Mołdawii wybrał się w kolejną, aż dwunastodniową – odwiedził sześć krajów azjatyckich: Tajlandię, Singapur, Indonezję, Chiny, Koreę Południową i Japonię.

We wszystkich tych państwach spółdzielczość należy do najlepiej rozwiniętych na świecie, a kilka przedsiębiorstw spółdzielczych z nich jest w czołówce największych koncernów nie tylko w swoich krajach. W niektórych z nich istnieją rządowe agendy wspierania spółdzielczości – w Tajlandii jest to Departament Promocji Spółdzielni, w Indonezji Ministerstwo ds. Spółdzielni i Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W innych – w Singapurze, Chinach czy Korei Południowej – spółdzielczość również cieszy się życzliwym stosunkiem władz państwowych, lecz w jeszcze innych przeżywa poważne problemy polityczne i legislacyjne – tak jest właśnie w Japonii. O tym wszystkim prezydent Guarco rozmawiał w czasie spotkań z liderami spółdzielczymi, miejscowymi politykami i dyplomatami. Nawoływał do stworzenia spółdzielniom jak najkorzystniejszych warunków działania, dobrej legislacji, szczególna wagę przywiązując do promowania spółdzielczości wśród młodzieży.

Prezydent MZS odbył też wizyty w samych spółdzielniach i prowadzonych przez nie przedsiębiorstwach. Podróż wpisała się w założone przez prezydenta Guarco cele osobistego wspierania organizacji spółdzielczych w różnych krajach świata, zaś dzięki zapoznaniu się z miejscowymi problemami i doświadczeniami spółdzielczości, lepszego sformułowania polityki Międzynarodowego Związku Spółdzielczego i dostosowania jej do potrzeb organizacji z różnych krajów i regionów. 

KONTAKT

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00 - 13:00.

ARCHWIWUM KRS NIECZYNNE od 8 do 19 lipca br.

 

PARTNERZY

 

 

   

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie