W dniu 12 maja br. Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotkał się z członkami Prezydium Porozumienia Rolniczego. Podczas spotkania przewodniczący poszczególnych zespołów działających w ramach Porozumienia Rolniczego przedstawili aktualne problemy w rolnictwie, również w kontekście małych i średnich gospodarstw. W dyskusji udział wzięli dyrektorzy departamentów w MRiRW.

Minister Grzegorz Puda poinformował również, że celem resortu rolnictwa jest przedstawienie propozycji do ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym, nad którym w Ministerstwie trwają prace. Podkreślił, że nie da się tworzyć tej ustawy bez udziału bezpośrednio zainteresowanych.

Przewodniczący zespołów Porozumienia Rolniczego zostali poproszeni o zgłaszanie swoich propozycji rozwiązań do opracowywanej ustawy. Szef resortu rolnictwa zaznaczył jednak, że nowe regulacje prawne będą z pewnością musiały zmieniać niektóre przepisy zawarte w innych ustawach, co będzie wymagało uzgodnień międzyresortowych.

Krajowa Rada Spółdzielcza zaprasza spółdzielnie oraz Związki Rewizyjne Spółdzielni Rolniczych i Wiejskich do przekazywania informacji nt. problemów występujących w rolnictwie oraz propozycji do opracowywanej ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym również do KRS (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do dnia 24 maja br., celem przedłożenia Ministrowi w stanowisku KRS.

zapisz się do newslettera

 

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

W dniu 9 czerwca 2023 r. KRS będzie nieczynna.

   
 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00-13:00.

W dniach 9 oraz 12-16 czerwca 2023 r. Archiwum KRS będzie nieczynne.

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie