Międzynarodowy Związek Spółdzielczy ogłosił hasło Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości 2021, który w obecnym roku obchodzony będzie na świecie 3 lipca. Brzmi ono: RAZEM ODBUDUJEMY SIĘ LEPIEJ (Rebuild better together).

Jak stwierdza MZS w specjalnej odezwie:

W dziedzinie zdrowia, rolnictwa, produkcji, handlu detalicznego, finansów, mieszkalnictwa, zatrudnienia, edukacji, usług społecznych i wielu innych sfer, w których działają spółdzielnie, ponad miliard ich członków na całym świecie nadal udowadnia, że nikt nie musi samotnie stawiać czoła kryzysowi takiemu jak pandemia.

Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości będzie okazją do upowszechnienia informacji o tym, w jaki sposób skoncentrowany na człowieku model biznesowy, podtrzymywany przez spółdzielcze wartości samopomocy i solidarności oraz wartości etyczne odpowiedzialności społecznej i troski o społeczność, może zmniejszyć nierówności, stworzyć wspólny dobrobyt i odpowiedzieć na bezpośrednie skutki COVID-19 (…). Spółdzielnie na całym świecie zaprezentują, jak solidarnie i prężnie stawiają czoła kryzysowi związanemu z pandemią COVID-19 i oferują społecznościom odbudowę skoncentrowaną na ludziach i sprawiedliwą dla środowiska. (…) MZS wzywa spółdzielców i partnerów na całym świecie, aby przygotowali się do świętowania Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości 3 lipca i pokazania światu, jak możemy razem odbudować się lepiej.

Wypowiedział się w tej sprawie również Dyrektor Generalny MZS Bruno Roelants:

W ciągu ostatniego roku byliśmy świadkami, jak model spółdzielczy działa na rzecz dobrobytu ludzi i poszanowania naszej planety, podkreślaliśmy wielokrotnie, co oznacza ruch spółdzielczy. Rzeczywiście, razem odbudujemy się lepiej i jestem przekonany, że usłyszymy wiele relacji o tym, jak ruch spółdzielczy może pomóc społecznościom stać się silniejszymi w post-pandemicznym świecie.

Wkrótce na stronie internetowej MZS (ica.coop) dostępny będzie pakiet propozycji działań w ramach Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości zawierający jego logo, kluczowe przesłania i inne materiały.

zapisz się do newslettera

ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

centrala: tel.: 22 59 64 300
sekretariat: tel.: 22 827 13 16, 22 596 45 00

archiwum: tel. 22 835 12 60, tel. kom. 536 281 663, archiwum@krs.com.pl

Archiwum udziela informacji telefonicznie pn.-pt., godz. 11:00-13:00.

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie