Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Krajowa Rada Spółdzielcza interweniowała do przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie ustawy z 11 maja 2017 r. o biegłych rewidantach, która - wprowadzając restrykcyjne wymogi niezależności dla członków komitetów audytu w bankach spółdzielczych i SKOK - wyeliminowała z udziału w tych komitetach większość długoletnich specjalistów, członków rad nadzorczych BS. Publikujemy tekst tego wystąpienia oraz wywiad z prezesem Zarządu Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych im. Franciszka Stefczyka, Piotrem Huziorem, który mówi o konsekwencjach nowych przepisów.

Dezorganizację pracy w spółdzielniach mieszkaniowych wprowadziła ustawa o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, która weszła w życie 9 września br. Publikujemy kilka opinii spółdzielców - praktyków, wyraźnie zbulwersowanych ustawą i wyeliminowaniem spółdzielczości z rządowego programu "Mieszkanie Plus". W dodatku "Vademecum księgowego" oraz GZM specjaliści z zakresu księgowości radzą, jak po tej nowelizacji rozliczać należy fundusz remontowy oraz koszty C.O. i C.W.

W związku ze zbliżającym się XVIII Festiwalem Spółdzielczych Zespołów Artystycznych "Tęcza Polska" w Polanicy Zdroju dużo miejsca poświęcamy kulturze. Obok harmonogramu występów zamieszczamy również wywiad z Arturem Buczyńskim, Burmistrzem Wilanowa, dzielnicy będącej patronem tegorocznego Festiwalu. Wiele miejsca poświęcamy także 41. Międzynarodowym Targom Sztuki Ludowej w Krakowie, które odbyły się 10-27 sierpnia w Krakowie pod Honorowym Patronatem prezesa Zarządu KRS.  

 

Miesięcznik Spółdzielczy dostępny jest wyłącznie w prenumeracie
koszt prenumeraty na II półrocze 2017 r. to zaledwie 31,50 brutto
zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookCzytelników zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:
Miesięcznik Spółdzielczy „Tęcza Polska”

 

tress