Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Sprawy spółdzielni mieszkaniowych zajmumą wiele miejsca w tym wydaniu "Tęczy Polskiej" - publikujemy wypowiedzi przedstawicieli tej branży spółdzielczej, która po 9 września br. musi wprowadzić w życie przepisy, co do konstytucyjności których istnieją poważne zastrzeżenia. O tym, jak należy je interpretować, zdecyduje prawdopodobnie orzecznictwo. Aby w przyszłości nie dochodziło do naruszeń podstawowych zasad spółdzielczych oraz praw zagwarantowanych w Konstytucji należałoby - wzorem innych krajów - wprowadzić konstytucyjne gwarancje dla jej rozwoju. Do włączenia się w debatę konstytucyjną zachęcają spółdzielców rownież przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP.   

Jednym z ważnych dla spółdzielczości wydarzeń jest doroczny Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych "Tęcza Polska" w Polanicy-Zdroju, który w tym roku odbył się już po raz 18. W bieżącym numerze zamieszczamy wiele zdjęć oraz informacje o przebiegu Fesitwalu (wraz z prorokołem Jury), który odbywał się 29 września - 1 października br., wyrażając gorące podziękowania dla artystów, publiczności oraz sponsorów, bez wsparcia których organizacja tego wydarzenia byłaby znacznie utrudniona.

Poza tym - wiele informacji o bieżących wydarzeniach spółdzielczych, które we wrześniu odbywały się w różnych regionach kraju, m.in. informacji branżowych spółdzielczości pracy. W październiku weszły też nowe zasady emerytalne - informuje o nich w nowym cyklu artykułów Bogdan Grzybowski - dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ.

 

Przypominamy naszym Czytelnikom, że Miesięcznik Spółdzielczy "Tęcza Polska" dostępny jest wyłącznie w prenumeracie
- która zapewni Państwu otrzymywanie regularnych informacji o działalości KRS i ruchu spółdzielczym w Polsce i na świecie. 
koszt prenumeraty na 2018 r. to zaledwie 63 zł brutto

pobierz: druk prenumeraty

zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookCzytelników zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:
Miesięcznik Spółdzielczy „Tęcza Polska”

 okpazdziernik2