Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Popularyzowany na wystawie dorobek Stanisława Tołwińskiego przynosi kolejne argumenty dla przeciwników dekomunizacji tego teoretyka spółdzielczości - o czym obszernie piszemy w relacji z Żoliborza. Realizując zadania związane z popularyzacją dorobku spółdzielczości polskiej - jak widać, tak mało dziś znanego, a przez to niedocenianego i narażonego na zampomnienie - prezentujemy również pierwszy z cyklu artykułów o znaczeniu ruchu spółdzielczego dla budowy II RP. Poświęcony jest I Konferencji Przewodników Kooperacji Polskiej, która odbyła się już w lutym 2018 r. w Lublinie. W kolejnym numerze przedstawimy pierwszą polską ustawę spółdzielczą z 1920 r. jako przykład nowoczesnego ustawodawstwa. 

W związku z licznymi zaptyaniami spółdzielców zwracających się do Zespołu Samorządu i Promocji KRS przygotowaliśmy również obszerną informację o dostępnych odznaczeniach i nagrodach spółdzielczych. Zachęcamy Państwa do udziału w zbilżającej się XX Edycji Konkursu "Menedżer-Spółdzielca". 

Poza tym, w numerze obszerny artykuł poświęcony zaletom spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu. Tekst ten nabiera aktualności wobec niedawnego artykułu "Czyściciele wieżowców" z "Polityki", opisującego nieuczciwe praktyki przejmowania mieszkań spółdzielczych. Artykuł ten sprowokował spóldzielców do wyrażenia swoich opinii - list otwarty prezesa Zarządu SM "Metalowiec" we Wroclawiu publikujemy w numerze.

spis3