Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

 

VII Krajowy Zjazd odbył Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP, a do Zjazdów przygotowują się: Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy i Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych. O tym, co w ciągu ostatniej kadencji wydarzyło się w tych branżach spółdzielczych mówią Janusz Paszkowski i Jacek Staciwa. 

Krajowa Rada Spółdzielcza interweniowała również u przewodniczącego Sejmowej Komisji Finansów Publicznych, posła Jacka Sasina, w sprawie planowanych zmian w rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podaktu dochodowym od osób fizycznych (są one niekorzystne dla sektora spółdzielczości finansowej oraz dla spółdzielczych gospodarstw rolnych). Innym ważnym tematem są próby wyjaśnienia podatkowego statusu spółdzielni uczniowskich - w tej sprawie KRS wystapiła z zapytaniami do Ministra Finansów oraz do Ministra Edukacji Narodowej. Obszerne fragmenty obu wystapień zamieszczamy w numerze. Poza tym publikujemy fragmenty wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich do Ministra Infrastruktury i Budownictwa, w związku z wejście w życie Ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z 20 lipca 2017 r. 

Ciekawą inicjatywą była polsko-węgierska konferencja poświęcona możliwościom nadania Międzynarodowym Zasadom Spółdzielczym rangi prawa Unii Europejskiej. Konferencja, współorganizowana przez Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP ma zwrócić uwagę międzynarodowych środowisk spółdzielczych na problem braku ochrony spółdzielczości w ustawodawstwach poszczególnych krajów UE. Węgry to kraj, który dotąd mało udzielał się na spółdzielczej arenie miedzynarodowej - węgierskiej spółdzielczości poświęcamy więc kolejny artykuł z cyklu "Spółdzielczy świat". 

Poza tym - wiele informacji o bieżących wydarzeniach spółdzielczych, które odbywały się w różnych regionach kraju. Jednym z ważniejszych wydarzeń są XXVI Targi Mieczarskie "Mleko-EXPO" - mówi o nim m.in. Waldemar Broś, prezes Zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. Kontynuujemy też cykle poświęcone nowym zasadom emerytalnym - informuje o nich w nowym cyklu artykułów Bogdan Grzybowski - dyrektor wydziału polityki społecznej OPZ - oraz gospodarce zasobami mieszkaniowymi - o których pisze Edyta Tkaczyk z ZRSM RP.

Przypominamy naszym Czytelnikom, że Miesięcznik Spółdzielczy "Tęcza Polska" dostępny jest wyłącznie w prenumeracie
- która zapewni Państwu otrzymywanie regularnych informacji o działalości KRS i ruchu spółdzielczym w Polsce i na świecie. 
koszt prenumeraty na 2018 r. to zaledwie 63 zł brutto

pobierz: druk prenumeraty

zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookCzytelników zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:
Miesięcznik Spółdzielczy „Tęcza Polska”

listopadteczatresc