Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Spółdzielczość Spożywców, to jedna z najstarszych branż spółdzielczych w Polsce - w 2004 r. obchodziła 135-lecie swojego istnienia. Działa na terenie całego kraju zajmując się handlem detalicznym i hurtowym, gastronomią, produkcją piekarską, ciastkarską, masarską i garmażeryjną. Dużym sukcesem jest rozwój sieci handlowych LUX, LUX MINI, ,,Społem Znajomy Sklep” oraz wdrażanie ,,Programu Ekologicznego”.

Społemowskie spółdzielnie spożywców działają w większych i mniejszych miastach na terenie całego kraju. Rozsiane są we wszystkich województwach, choć nie z jednakową częstotliwością. Aktualnie jest blisko 270 spółdzielni i ok. 85 tysięcy członków. Najwięcej spółdzielni spożywców „Społem” znajduje się w województwach: mazowieckim - 30, śląskim - 30, małopolskim - 27, wielkopolskim - 26. Wszystkie one są zrzeszone w Krajowym Związku Rewizyjnym Spółdzielni Spożywców „Społem”. Ponad 52 % z nich to małe i średnie przedsiębiorstwa. Ponad 15 % to przedsiębiorstwa duże. Poza tym funkcjonuje 70 spółdzielni nie zrzeszonych.

Spółdzielnie „Społem” prowadzą działalność gospodarczą w wielu zakresach. Do najważniejszej należy handel detaliczny i hurtowy różnych branż. Poza tym są to także: gastronomia, produkcja piekarska, ciastkarska, masarska, garmażeryjna, jak również wszelkiego rodzaje usługi dla ludności a także hotelarstwo. O ile handel jest podstawowym rodzajem działalności spółdzielni społęmowskich, to produkcja prowadzona jest głównie na potrzeby własnej sieci handlowej, a także odbiorców obcych. Fundamentem strategii spółdzielczości spożywców „Społem” jest przede wszystkim zachowany znaczący potencjał gospodarczy, zaangażowanie i kwalifikacje kadr oraz organizacja i silne zintegrowanie środowiska spółdzielców i wszystkich, którzy związali swoją aktywność zawodową ze „Społem”.  Obroty wszystkich spółdzielni spożywców szacuje się ok. 8 miliardów rocznie.

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywócw „SPOŁEM”
ul Grażyny 13/15, 02-458 Warszawa
tel.: 22 440 82 00, fax: 22 440 82 03
www.spolem.org.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zrzesza: 268 spółdzielnie