Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Krajowa Rada Spółdzielcza już po raz XIX organizuje Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych „Tęcza Polska” w Polanicy-Zdroju. Festiwal jest okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego zespołów działających pod spółdzielczym patronatem. W tym roku odbędzie się on w ostatni weekend września - w dniach 28-30 września.

W imprezie mogą wziąć udział zespoły spółdzielcze bez względu na ich kategorię: na grupy śpiewacze, kabaretowe, folklorysyczne, chóry oraz zespoły pieśni i tańca. Festiwal jest również dla grup w każdym wieku oraz o różnym stopniu zaawansowania. Więszkość artystów to amatorzy, którzy cwiczą pod okiem instruktorów spółdzielczych domów kultury, a swoją działalność opierają na wsparciu spółdzielni.

Krajowa Rada Spółdzielcza doceniając tę wyjątkową działalność, zapewnia uczestnikom Festiwalu zakwaterowanie (1 dobę) wraz z wyżywieniem. Zespoły pokrywają natomiast koszt dojazdu do Polanicy-Zdroju we własnym zakresie.

 

 

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w Fesitwalu:

  • upewnić się, czy zespół działa pod spółdzielczym patronatem (nie kwalifikujemy zespołów nie powiązanych z podmiotami spółdzielczymi)
  • wypełnić ankietę zgłoszeniową, którą pobrać można TUTAJ 
  • ankiety prosimy nadsyłać do 15 sierpnia 2018 r.
  • przysłać ankietę na adres: Redakcja "Tęcza Polska", ul. Jasna 1, 00-013 Warszawa, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • czekać na telefon od organizatorów, w którym zostaniecie Państwo poinformowani o zakwalifikowaniu się do udziału w Festiwalu

Ważne informacje: 

  • Preferujemy grupy liczące ok. 20 osób - liczba osób przyjeżdżajacych do Polanicy-Zdroju nie może przekroczyć 25 osób (w tym kierowca, kierownictwo i obsługa zespołu itp.). 
  •  Artyści występujący w poprzednich edycjach Festiwalu mogą wystąpić w tym roku pod warunkiem zmiany repertuaru. Czas występu zespołów krajowych nie może przekroczyć: 25 min - w przypadku spektakli teatralnych i obrzędowych oraz 15 min - w pozostałych przypadkach.
  • Wypełnienie i nadesłanie ankiety nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w Festiwalu.

 

Dodatkowych informacji udzielamy w godz. 8.30 - 15.00
pod nr tel: 22 828 65 11


Informacji o organizacyjno- technicznych szczegółach Festiwalu
udziela także Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju
tel.: 74 86 90 643