Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

noc muzew 2017

 

Już po raz 14. m.st. Warszawa zorganizowało 20 maja br. Noc Muzeów, która jest imprezą ogólnoeuropejską. Od 7. lat bierze w niej udział Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Co roku święto to wygląda inaczej, z różnymi atrakcjami i nowymi ludźmi, którzy nie znali dotychczas tego miejsca, albo z tymi samymi, którzy przychodzą tu kolejny raz, gdyż kochają polską spółdzielczość, szanują i znają jej historie i tradycję.
Wśród ciekawych wydarzeń znalazły się m.in.:
- Wernisaż wystawy „Przydrożne drzewa” artysty Andrzeja Kozłowskiego i wycinankarki Lucyny Kozłowskiej ze Skarżyska Kamiennej, połączony z degustacją miodu pitnego sponsorowanego przez Spółdzielnię Pszczelarską „Apis” z Lublina. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem.
- Debata Spółdzielcza „Zrozumieć spółdzielczość”, w której wzięło udział dużo zwiedzających, a na pytania odpowiadali eksperci: prof. Zofia Chyra-Rolicz; dr Krzysztof Lachowski i red. nacz. „Społemowiec Warszawski” Dariusz Gierycz, który wygłosił również wykład pt. „Sensacyjna historia Społem”.
Atrakcją Nocy Muzeów był darmowy kiermasz gadżetów dla zwiedzających, różne książki i czasopisma. Można też było spróbować smacznych jabłek ze Spółdzielni Ogrodniczej w Grójcu i krówek z Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej i Nadsańskiego Banku Spółdzielczego; wypić kawę lub herbatę i zjeść gratis ciasteczka z pracowni cukierniczej „Raj – Plus”.
Spółdzielnia „Gromada” oferowała zaś tanie wakacje w luksusowych wioskach na Riwierze Weneckiej, Sardynii i w Chorwacji.
Drodzy wielbiciele spółdzielczości – do zobaczenia za rok !

DSCF1333

DSCF1275

DSCF1242

 

DSCF1238