Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Organizując ten konkurs po raz pierwszy w 2004 r. Krajowa Rada Spółdzielcza chciała uhonorować samorządowców za życzliwość i docenianie przez nich roli spółdzielczości w regionach. Wychodziła też naprzeciw postulatom organizacji spółdzielczych, które w codziennej działalności spotykały się z przyjazną postawą wielu przedstawicieli samorządu terytorialnego: wójtów, burmistrzów, radnych różnych szczebli oraz przedstawicieli organów władzy państwowej - a nie miały możliwości wyrażenia swojego podziękowania za wsparcie. Honorowy patronat nad Konkursem od samego początku objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a jego przedstawiciele co roku uczestniczyli w uroczystym nadaniu tytułów „Samorządowiec - Spółdzielca”. Początkowo konkurs ten organizowany był w pierwszym kwartale roku, natomiast obecnie jego rozstrzygnięcie ma miejsce podczas centralnych obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. W bieżącym roku uroczystość z tej okazji odbędzie się 3 lipca br.

Wnioski o przyznanie przedstawicielom samorządów tytułu „Samorządowiec-Spółdzielca” spółdzielnie mogą kierować do nas bezpośrednio - bez konieczności uzyskania rekomendacji związku zrzeszającego, Uprawnionymi do zgłaszania kandydatów są również spółdzielcze związki rewizyjne i inne organizacje spółdzielcze. 


Zespół Samorządu i Promocji KRS
tel. 22 829 65 11
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.