Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

grudzienrspW grudniu tradycyjnie publikujemy wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej wg. danych nadesłanych przez Rolnicze Spółdzielnie Produkcyjne. Ranking 100 najlepszych RSP w 2016 r. organizuje od 17 lat Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych.

Zjazdy odbyły nie tylko Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy i Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych, ale także Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Inwalidów i spółdzielni niewidomych oraz spółdzielczość uczniowska. Obradowało również Zgromadzenie Ogólne Krajowej Rady Spółdzielczej. Owocem obrad są stanowiska i apele do różnyc środowisk, m.in. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbiety Rafalskiej, w sprawie podjęcia prac legislacyjnych nad ustawą o spółdzielniach uczniowskich. Zgromadzenie Ogólne Podjęło stanowisko w sprawie uznania rolniczych spółdzielni produkcyjnych za wielorodzinne gospodarstwa rolne. Natomiast delegaci ZLSP zaapelowali o uznanie Międzynarodowych Zasad Spółdzielczych za normy prawa międzynarodowego. 

W ostatnich miesiącach KRS prowadziła korespondencję z Ministerstwem Cyfryzacji na temat dostępności budynków spółdzielczych dla operatorów telekomunikacyjnych. Relacjonujemy tę korespondencję, w której wynika, że postulaty spółdzielców nie znajdują zrozumienia wśród władz resortu. Krajowa Rada Spółdzielcza wystosowała również zapytania dotyczące opublikowanej na stronach internetowych Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa analizy znowelizowanych przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych - sprawa dotyczy lustracji rozpoczętych przed wejściem w życie Ustawy 9 września 2017 r.

Poza tym - wiele informacji o bieżących wydarzeniach spółdzielczych, które odbywały się w różnych regionach kraju. Jednym z ważniejszych wydarzeń były XXVI Targi Mieczarskie "Mleko-EXPO", na których spóldzielnie zaprezentowały wiele interesujących produktowych nowości. Kontynuujemy też cykle poświęcone nowym zasadom emerytalnym - informuje o nich w cyklu artykułów Bogdan Grzybowski - dyrektor wydziału polityki społecznej OPZ - oraz gospodarce zasobami mieszkaniowymi - o których pisze Edyta Tkaczyk z ZRSM RP.

Przypominamy naszym Czytelnikom, że Miesięcznik Spółdzielczy "Tęcza Polska" dostępny jest wyłącznie w prenumeracie
- która zapewni Państwu otrzymywanie regularnych informacji o działalości KRS i ruchu spółdzielczym w Polsce i na świecie. 
koszt prenumeraty na 2018 r. to zaledwie 63 zł brutto

pobierz: druk prenumeraty

zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookCzytelników zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:
Miesięcznik Spółdzielczy „Tęcza Polska”

 grudzienspis