Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Logo

Szanowni Państwo,

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w Forum Spółdzielni Rzemieślniczych pod hasłem „Wzrost konkurencyjności spółdzielni rzemieślniczych w oparciu o współpracę międzybranżową, fundusze europejskie i sektor bankowości spółdzielczej", które odbędzie się 17 maja br. w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej (ul. Jasna 1, sala konferencyjna na IV p.) z inicjatywy Prezesa Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej - Mieczysława Grodzkiego, Prezesa Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego - Jerzego Bartnika i Prezesa Zarządu Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości - Tomasza Połaskiego oraz działaczy spółdzielczości rzemieślniczej z regionu Mazowsza.
Spotkanie to służyć ma rzeczowej ocenie bieżącej sytuacji tej branży spółdzielczej, która tak wiele wniosła w rozwój rzemiosła polskiego. Mamy nadzieję, że stanie się impulsem do poszukiwania instrumentów służących podjęciu przez spółdzielczość rzemieślniczą nowych działań, dających jej szansę na wyjście z trudnej sytuacji.
Potrzebna nam wszystkim jest wiedza o potencjale zgromadzonym w spółdzielniach i zrzeszonych członkach - chcemy ją wykorzystać do zapoczątkowania preferencyjnej kooperacji, wymiany handlowej, tworzenia ewentualnych grup producenckich i zakupowych. Pozytywne przykłady takiej współpracy zaistniały już po wzajemnym poznaniu potencjału członkowskiego spół-dzielców np. w Mazowieckiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Czekamy na Państwa nowe, prorozwojowe pomysły do współrealizacji przez Związek Rzemiosła Polskiego i Krajową Radę Spółdzielczą.
Bliskie są mi problemy spółdzielczości rzemieślniczej. Jestem - tak jak Wy - rzemieślnikiem i działaczem spółdzielczym. 10 stycznia br. powierzono mi również funkcję Prezesa Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej. Z tej pozycji podejmuję działania dla zintensyfikowania działań współpracy między spółdzielniami, które mogą być jednym z liczących się czynników rozwoju polskiej gospodarki. Zainicjowana została współpraca pomiędzy spółdzielniami mieszkaniowymi, a samorządem terenowym na warszawskim Ursynowie, co rodzi zapotrzebo-wanie i na usługi oferowane m.in. przez spółdzielnie rzemieślnicze i zrzeszonych rzemieślników. Wykorzystajmy istniejące już życzliwe nam otoczenie - m.in. Banki Spółdzielcze, które mogą być pomocne w pozyskaniu finanso-wych środków rozwojowych UE. Twórzmy biznesową rodzinę spółdzielczą, preferujmy w naszych biznesowych kontaktach spółdzielców.
Mam nadzieję, że zainicjowane przez nas Forum stanie się zaczątkiem samonapędzającego się mechanizmu wzajemnego wsparcia. Zapraszam do współpracy
 

Mieczysław Grodzki
Prezes Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej


Prosimy o potwierdzenia udziału w spotkaniu do 10 maja br. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 22 827 13 16