Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

oklipiecUkazał się lipcowy numer Miesięcznika Spółdzielczego „Tęcza Polska”, a w nim obszerne relacje z obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w całym kraju, informacje o sejmowej batalii wokół rządowego projektu ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, a także obszerna relacja z Jubileuszu SKOK w Częstochowie i zapowiedź zbliżających się 41. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie. 

Czytaj więcej...

Minęło już 50 lat od powołania Klubu Działaczy Spółdzielczych. Ten piękny jubileusz uczczono 6 lipca br. spotkaniem w Muzeum Historii Spółdzielczości przy ul. Jasnej 1, w Warszawie. Zgromadzonych powitał Bogdan Augustyn - Prezes Klubu Działaczy Spółdzielczych. Swą obecnością uroczystość uświetnił prezes Zarządu KRS Mieczysław Grodzki, Mieczysław Kurek, dyrektor Biura KRS oraz dr Krzysztof Lachowski,  prezes Towarzystwa Spółdzielców. Na uroczystości wręczone zostały listy gratulacyjne członkom Klubu, którzy ukończyli 80, 85 i 90 lat oraz medale pamiątkowe wydane przez Krajową Radę Spółdzielczą w związku z 200-leciem Spółdzielczości Polskiej.

Czytaj więcej...

Dostosowanie przepisów prawa do wyroków Trybunału Konstytucyjnego oraz realizacja Narodowego Programu Mieszkaniowego poprzez eliminację barier w segmencie spółdzielczych praw lokatorskich to główne założenia projektu ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz niektórych innych ustaw, który 7 lipca  2017 r. uchwalił Sejm RP.

Czytaj więcej...

Centralne obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości odbyły się 4 lipca br. w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej. Patronat nad tym wydarzeniem, które co roku związane jest z rozstrzygnięciem najważniejszych konkursów spółdzielczych (Samorządowiec-Spółdzielca oraz Lider, Menedżer, Prymus i Złoty Laur Spółdzielczości) - objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, a w spotkaniu uczestniczył poseł Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czytaj więcej...

W dniu 13 czerwca 2017 r. w Brukseli odbyły się spotkania Komitetu Koordynacyjnego Unii Europejskiej Cooperatives Europ oraz Grupy roboczej ds. audytu spółdzielczego również przy Cooperatives Europe.

Czytaj więcej...