Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

konkurszlspZwiązek Lustracyjny Spółdzielni Pracy organizuje konkurs na krótkie prace pisemne, zawierające refleksje i opinie o spółdzielniach, z którymi mają Państwo styczność w swoim miejscu zamieszkania. Na uczestników czeka nagroda - aparat fotograficzny oraz niespodzianki, a najlepsze prace zostaną opublikowane. Prace należy wysyłać pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 30 września br. Regulamin wraz z kartą zgłoszenia - www.zlsp.org.pl Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród - 30 listopada br.

tecza8Sierpniowy numer Miesięcznika Spółdzielczego „Tęcza Polska” w znacznej części poświęcony jest apelom i opiniom spółdzielni oraz organizacji gospodarczych w sprawie ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy Prawo spółdzielcze, którą 2 sierpnia br. podpisał Prezydent RP, Andrzej Duda. 

Czytaj więcej...

ptaszkiNa krakowskim Rynku Głównym trwają 41 Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej - Święto Polskiej Spółdzielczości. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Prezes Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej Mieczysław Grodzki.

Czytaj więcej...

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami i pytaniami spółdzielni informujemy, że Krajowa Rada Spółdzielcza nie realizuje w chwili obecnej żadnych prezentacji reklamowych: monografii, filmów, stron internetowych i innych działań angażujących środki finansowe spółdzielni. Firmy zwracające się do Państwa z propozycją wykonania tego typu usług działają wyłącznie w swoim własnym interesie i nie są w żaden sposób związane z Krajową Radą Spółdzielczą. Powoływanie się przez nie na jakiekolwiek pełnomocnictwa  stanowi nadużycie prawa osobistego Krajowej Rady Spółdzielczej. Jedynymi wydawnictwami Krajowej Rady Spółdzielczej są  „Monitor Spółdzielczy”  i „Tęcza Polska”, a informacje o wszelkich działaniach promocyjnych są przekazywane za pośrednictwem tych wydawnictw oraz strony www.krs.org.pl

W razie wątpliwości prosimy o kontakt  z Zespołem Samorządu i Promocji KRS, pod nr tel.: 22 828 65 11


Krajowa Rada Spółdzielcza wystąpiła do Prezydenta RP z prośbą o niepodpisywanie uchwalonej na 46 posiedzeniu Sejmu RP Ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy Prawo spółdzielcze, lub o skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego wniosku w sprawie oceny jej zgodności z Konstytucją. Opinia prawna, którą dla KRS sporządził prof dr. hab Marek Chmaj, jednoznacznie ocenia tę nowelizację jako naruszającą postanowienia ustawy zasadniczej, godzącą w Międzynarodowe Zasady Spółdzielcze, zasadę samorządności i inne zasady demokratycznego państwa. 

Czytaj więcej...