Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

 

Na terenie kraju działa łącznie 118 spółdzielni ogrodniczo - pszczelarskich. Znajdują się one przede wszystkim na terenach wiejskich i małych miejscowościach. Skupiają one producentów warzyw, owoców i kwiatów a także miodu i produktów pochodnych. Część spółdzielni angażuje się także w inne rodzaje działalności, jak np. sprzedaż materiału szkółkarskiego (drzewa, krzewy) pochodzącego z kwalifikowanych szkółek. Prowadzone jest także fachowe doradztwo w tym zakresie. Przy działających spółdzielniach istnieją punkty skupu owoców i warzyw. Marką, która może być niewątpliwie słynne miody pitne znane w kraju i za granicą. „Półtorak”, „Dwójniak” czy „Trójniak” – to trunki, które niezmiennie zachwycają smakiem, docenianym przez koneserów. Producent tych specjałów – Spółdzielnia Pszczelarska „Apis” z Lublina” udoskonala i urozmaica swoją produkcję, wprowadzając na rynek coraz nowsze wyroby.

Spółdzielnie ogrodniczo - pszczelarskie umiejętnie dostosowują się do wymogów Unii Europejskiej. Do priorytetów należą nowoczesne zarządzanie majątkiem trwałym, finansami a także zasobami ludzkimi. Coraz większą rolę odgrywają takie elementy działalności, jak: skuteczna reklama, marketing czy innowacyjność w zakresie technik informacyjnych. Spółdzielnie oprócz punktów skupu, prowadza także sklepy owocowo – warzywne czy kwiaciarnie. Spółdzielnie zaopatrują także sklepy nasienne w środki produkcji ogrodniczej, nasiona, narzędzia i środki ochrony roślin. Coraz częściej występują też tendencje do przekształcania spółdzielni w grupy producenckie.

Związek Rewizyjny Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskich
ul. XX-Lecia 3, 96-515 Teresin
tel./fax.: 46 861 30 98
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.