Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

 

W wyborach uczestniczyło 98 członków Krajowej Rady Spółdzielczej. Do czasu wyboru nowego Przewodniczącego, obrady prowadził Jerzy Nizioł (Spółdzielczość Mieszkaniowa), przewodniczący VI Kongresu Spółdzielczości. W pierwszej kolejności dokonano wyboru Przewodniczącego oraz Prezydium Zgromadzenia Ogólnego KRS. Większość głosów uzyskał Jerzy Jankowski, reprezentujący spółdzielnie mieszkaniowe.

zobacz: skład Zgromadzenia Ogólnego KRS


Skład Prezydium Zgromadzenia Ogólnego KRS:

przewodniczący: Jerzy Jankowski spółdzielczość mieszkaniowa
sekretarz: Maciej Palej - banki spółdzielcze

członkowie - wiceprzewodniczący Zgromadzenia Ogólnego:

  1. Waldemar Broś - spółdzielczość mleczarska
  2. Józef Gawlik - Samopomoc Chłopska
  3. Józef Gołębiewski - spółdzielnie Kółek Rolniczych
  4. Janusz Paszkowski - spółdzielczość pracy
  5. Jacek Staciwa - rolnicze spółdzielnie produkcyjne
  6. Waldemar Witkowski - spółdzielczość pracy/ spółdzielczość mieszkamiowa

 Skład Zarządu KRS:

Prezes Zarządu: Mieczysław Grodzki - banki spółdzielcze

Zastępcy:

  1. Ryszard Jaśkowski - "Społem"
  2. Tomasz Jórdeczka - spółdzielczość mieszkaniowa
  3. Marek Kowalski - Samopomoc Chłopska
  4. Zygmunt Paśnik - Rolnicze Spółdzielnie Produkcyjne

 

Komisja Rewizyjna Zgromadzenia Ogólnego KRS na pierwszym posiedzeniu w dniu 3 marca ukonstytuowała się w składzie:

  1. Bartkowski Tadeusz - spółdzielczość pracy
  2. Biniek Włodzimierz - spółdzielczość rzemieślnicza
  3. Czaplejewicz Janusz Bogdan - "Samopomoc Chłopska"
  4. Dąbrowski Mieczysław - "Społem"
  5. Huzior Piotr - Banki Spółdzielcze
  6. Jędraszek Teresa - spółdzielczość mleczarska - sekretarz Komisji
  7. Klonowski Leszek - spółdzielnie mieszkaniowe - zastępca przewodniczącego Komisji
  8. Kobierski Jarosław - spółdzielnie Kółek Rolniczych
  9. Kwiatoń Krzysztof - spółdzielcze Grupy Producentów Rolnych
  10. Matusiak Rafał - SKOK
  11. Stec Stanisław - RSP - przewodniczący Komisji
  12. Waśko Łucjan - spółdzielczość ogrodnicza
  13. Włostowski Jan - "Cepelia"